Kryteria wyczyść
usuń Szukasz frazy: {{filters.query}}
  • Bieżący:
  • Następny:
Wydarzenia  23
rozwiń
pokaż wszystkie kategorie
pokaż więcej
Artyści  45
rozwiń
pokaż wszystkie kategorie
pokaż więcej

Nie znaleźliśmy wydarzeń spełniających podane kryteria.

Co możesz zrobić?

  • Zmień lub usuń frazę
  • Wybierz inne kategorie
  • Sprawdź region wyszukiwania
  • Zmień przedział czasowy

Atrakcje Kalisz na weekend - co zobaczyć i zwiedzić?

Drugie po Poznaniu największe miasto w Wielkopolsce ma do zaoferowanie wiele atrakcji. Zwiedzanie Kalisza warto rozpocząć od staromiejskiego śródmieścia, na którym znajduje się Główny Rynek oraz nawiązujący do tradycji renesansowej Ratusz z wysoką wieżą. Ponadto znajdziemy tam również tzw. kamienicę z medalionami, przedstawiająca płaskorzeźby czterech wybitnych kaliszan: Adama Asnyka, Marii Konopnickiej, Stefana Szolc-Rogozińskiego i Marii Dąbrowskiej. Najważniejsze zabytki Kalisza znajdujące się w bliskim sąsiedztwie Rynku to m.in. Katedra św. Mikołaja, Sanktuarium św. Józefa i Park Miejski, są to także najbardziej charakterystyczne punkty w mieście. Innym ciekawym miejscem usytuowany zaraz obok Sanktuarium Św. Józefa, jest dawny pałac gubernatora. Interesująca pamiątka z czasów średniowiecznych to Baszta Dorotka - zachowany fragment murów miejskich. Będąc w Kaliszu koniecznie przekrocz rzekę Prosnę najstarszym mostem w mieście - mostem kamiennym, nieopodal którego niedawno stanęła ławeczka Stefana Szolca-Rogozińskiego, znanego kaliskiego podróżnika. Dawna fabryka fortepianów Fibigera to również obowiązkowy punkt wycieczki po mieście. Miłośnikom zabytków sakralnych, poza wyżej wymienionymi, polecamy wizytę w następujących miejscach: Katedrze pw. Św. Mikołaja Biskupa, kościele rektoralnym Nawiedzenia NMP, barokowej świątyni św. Wojciecha i św. Stanisława Biskupa, klasztornym zespole poreformackim z kościołem św. Józefa i św. Piotra z Alkantry. Podczas weekendowej wycieczki koniecznie spróbuj lokalnego specjału czyli oryginalnych kaliskich andrutów.

Ośrodki kulturalne i najważniejsze cykliczne imprezy Kalisz

Najważniejszymi ośrodkami kulturalnymi Kalisza są Filharmonia Kaliska, Teatr im. W. Bogusławskiego, Centrum Kultury i Sztuki, Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Asnyka, Galeria Sztuki im. J. Tarasina, Rezerwat Archeologiczny Zawodzie. Warto również zwrócić uwagę na imprezy organizowane na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu.

Ponadto co roku odbywa się tutaj kilka cyklicznych festiwali, m.in. Kaliskie Spotkania Teatralne, Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych, Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej Schola Cantorum, Międzynarodowy Festiwal Chopin w barwach jesieni, Festiwal Muzyczny im. Pawła Bergera, Multi Art Festiwal, Ogólnopolski Festiwal Poetycki im. Wandy Karczewskiej. Od 2015 organizowany jest ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Rodziny Wiłkomirskich.

Natomiast najpopularniejszymi klubami muzycznymi oraz tanecznymi są Richmond Music Club, Kaliszfornia. Wiele interesujących imprez muzycznych oraz sportowych odbywa się również w Arenie Kalisz oraz Hali sportowej OSRiR

W  zróżnicowanym kalendarzu imprez w Kaliszu każdy znajdzie interesujące wydarzenie dla siebie.

Wydarzenia Kalisz Bilety

Ciekawe wydarzenia w Kaliszu znajdziesz na naszej stronie. Jeśli interesują Cię bieżące wydarzenia Kalisz, to warto zapisać się do naszego newslettera, aby nie tracić czasu na przeglądanie wielu stron i nie przegapić ciekawych wydarzeń w Twoim mieście. Mamy również opcję Fan Alert, dzięki której można być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami w danym obiekcie lub dotyczącymi Twojego ulubionego artysty czy zespołu. Bądź na bieżąco!

Polecane miejsca w Kaliszu

Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu, OSRiR w Kaliszu, Arena Kalisz, Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Kawa u Przyjaciół, Hala W-S OSRiR

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/