Kryteria wyczyść
usuń Szukasz frazy: {{filters.query}}
  • Bieżący:
  • Następny:
Wydarzenia  33
rozwiń
pokaż wszystkie kategorie
pokaż więcej
Artyści  26
rozwiń
pokaż wszystkie kategorie
pokaż więcej

Nie znaleźliśmy wydarzeń spełniających podane kryteria.

Co możesz zrobić?

  • Zmień lub usuń frazę
  • Wybierz inne kategorie
  • Sprawdź region wyszukiwania
  • Zmień przedział czasowy

Atrakcje Częstochowa na weekend - co zobaczyć i zwiedzić

Atrakcje Częstochowa kojarzą się głównie z obiektami sakralnymi. Najsłynniejsze z nich - Sanktuarium i Klasztor Paulinów nazywane są Jasną Górą. Inne ważne kościoły to Kościół Św. Zygmunta oraz Kościół Św. Barbary. Częstochowa atrakcje religijne oprócz Jasnej Góry to na przykład Park Miniatur Sakralnych, zlokalizowany na ulicy Złotej. Znajdują się tam pomniejszone wersje zabytków takich jak Ostra Brama w Wilnie, Katedra Św. Jakuba Większego w Santiago De Compostella czy Katedra, Plac i Kolumnada w Rzymie. Ponadto na terenie obiektu działa park linowy. Ciekawą atrakcją miasta jest Muzeum Produkcji Zapałek, znajdujące się na ulicy Ogrodowej 68. Można w nim poznać historię zapałek i zobaczyć, jak pracuje zabytkowa taśma produkcyjna. Innymi fajnymi miejscami w Częstochowie są: klasycystyczny Ratusz przy Placu Biegańskiego; jedno z najciekawszych i zarazem najbardziej zapomnianych miejsc czyli cmentarz żydowski, malownicze oklice rzeki Warty; kamieniołomy na stokach Złotej Góry; Promenada Czesława Niemena czyli 2-kilometrowa promenada w dzielnicy Północ; park miejski Lisiniec; Akademickie Centrum Kultury-Politechnik; znajdujący się w Śródmieściu Plac Władysława Biegańskiego.

Atrakcje Częstochowa i okolice

Najważniejszą atrakcją przyrodniczą i turystyczną nie tylko okolic Częstochowy, ale i całej Polski jest Jura Krakowsko-Częstochowska. Kraina ta jest bogata zarówno w zabytki, czyli ruiny XIV-wiecznych zamków, jak i naturalne piękno białych ostańców i wzgórz. Chętnie odwiedzaną miejscowością w tym regionie jest Ogrodzieniec, znajdujący się około 70 kilometrów od Częstochowy. Oprócz imponujących ruin najpopularniejszej warowni na Jurze, w Ogrodzieńcu znajduje się także rodzinny park rozrywki. Wśród jego atrakcji wymienić można tor saneczkowy, Park Doświadczeń Fizycznych, place zabaw czy Dom Legend i Strachów.

Innym ciekawym pomysłem na weekend jest odwiedzenie ruin zamku w Olsztynie, jednych z największych i najładniejszych na Szlaku Orlich Gniazd. Co prawda to już nie Częstochowa, ale jeżdżą tam podmiejskie autobusy.

Cykliczne imprezy Częstochowa

Najpopularniejszymi cyklicznymi imprezami w Częstochowie, o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, sąnatępujące wydarzenia: Aleja dobrego smaku - Festiwal Sztuki Kulinarnej, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater, Festiwal Kultury Alternatywnej Frytka Off, Jazz Spring Częstochowa, ReggaeON, Aleje tu się dzieje, HIP HOP Elements, Dożynki Jasnogórskie i Krajowa Wystawa Rolnicza. Bilety na ciekawe imprezy w Częstochowie znajdziesz na naszej stronie.

Częstochowa imprezy sportowe

Jeżeli chodzi o sport w Częstochowie  to największym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim siatkówka, żużel i piłka nożna, choć w mieście działa wiele różnorodnych klubów sportowych. Najbardziej znanymi są klub siatkarski AZS Częstochowa, klub żużlowy Włókniarz Częstochowa i klub piłkarski Raków Częstochowa. Do największych obiektów sportowych zaliczamy: stadion żużlowy Arena Częstochowa, Halę Sportową Częstochowa – obiekt AZS-u Częstochowa, Miejski Stadion Piłkarski Raków oraz Hala Sportowa Częstochowa.

Wydarzenia Częstochowa Bilety

Bilety na ciekawe wydarzenia w Częstochowie znajdziesz na naszej stronie. Częstochowa wydarzenia kulturalne często odbywają się na placu Biegańskiego. Latem 2018 roku występowali tam np. Ray Wilson - były wokalista słynnego zespołu Genesis czy raper Quebonafide. Dużo dzieje się również w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana. Goszczą tu artyści z najróżniejszych dziedzin muzyki i rozrywki. Wśród nich są również gwiazdy muzyki popularnej (Edyta Górniak, Kortez) jazzowej (Andrzej Jagodziński Trio) czy klasycznej (Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej). W filharmonii występują także najpopularniejsze kabarety takie jak Kabaret Młodych Panów czy Kabaret Moralnego Niepokoju. Można tu także zobaczyć najnowsze spektakle teatralne w gwiazdorskiej obsadzie.

Już teraz zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco i nie tracić czasu na przeglądanie wielu stron. Dzięki tym informacjm zawsze będziesz wiedzieć, kiedy odbędą się najnowsze imprezy Częstochowa. Aby natomiast być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami w danym obiekcie lub dotyczącymi Twojego ulubionego artysty czy zespołu, polecamy opcję Fan Alert.

Najlepsze miejsca w Częstochowie

Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana, Hala Sportowa Częstochowa, Rura, Akademickie Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej, Klub Muzyczna Meta, Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater, Galeria Teatr from Poland, Arche Hotel, Hala IX LO Norwida w Częstochowie, Dom Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze, Miejski Dom Kultury w Częstochowie, Opera By Night, Arena Częstochowa, Hala POLONIA MOSiR

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/