Kryteria wyczyść
usuń Szukasz frazy: {{filters.query}}
  • Bieżący:
  • Następny:
Wydarzenia  53
rozwiń
pokaż wszystkie kategorie
pokaż więcej
Artyści  72
rozwiń
pokaż wszystkie kategorie
pokaż więcej

Nie znaleźliśmy wydarzeń spełniających podane kryteria.

Co możesz zrobić?

  • Zmień lub usuń frazę
  • Wybierz inne kategorie
  • Sprawdź region wyszukiwania
  • Zmień przedział czasowy

Atrakcje Bielsko-Biała na weekend

Atrakcje Bielsko-Biała to przede wszystkim otaczająca ją przyroda oraz malownicze położenie u stóp Beskidów, a także ciekawa historia, zabytki oraz XIX-wieczna architektura. Jeśli podróżujecie do Bielska-Białej pociągiem, to od razu po przyjeździe zrobi na was wrażenie piękny budynek dworca, wzorowany na dworcach austriackich. Przechadzając się po mieście z pewnością zobaczycie Zamek Sułkowskich, gdzie obecnie znajduje się Muzeum Historyczne. Warto zajrzeć do środka i obejrzeć jego bogate zbiory, wśród których wymienić można stroje ludowe, wykopaliska, archiwa czy dzieła malarstwa. Nieopodal zamku stoi Teatr Polski, zaprojektowany przez wiedeńczyka Emila von Forstera. Nie sposób również przegapić XV-wiecznej katedry św. Mikołaja, która wznosi się tuż przy rynku. Sam Rynek oczywiście należy zwiedzić wzdłuż i wszerz, ponieważ znajduje się tam wiele urokliwych uliczek i knajpek. Jednym z najbardziej niesamowitych miejsc w Bielsku-Białej jest Prywatne Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta. Warto również zwrócić uwagę na MuzeumStara Fabryka, Dom Tkacza, plac Marcina Lutra oraz Studio Filmów Rysunkowychgdzie narodziły się takie postacie jak słynny Reksio, Bolek i Lolek czy kangurek Hip-Hop.

Atrakcje Bielsko-Biała dla dzieci

Z dziećmi warto wybrać się na Błonia w dzielnicy Mikuszowice Śląskie, gdzie będą mogły wyszaleć się na ogromnym placu zabaw ze wszelkimi niezbędnymi atrakcjami. Znajdują się tam także 2 tory pumptrack czy skatepark. Zimą powstaje tu największe w Bielsku-Białej lodowisko.

Jeśli chodzi o atrakcje w okolicach miasta, to turyści najczęściej traktują Bielsko-Białą jako bazę wypadową w Beskid Śląski. Największą popularnością cieszy się góra Szyndzielnia, na którą można wjechać kolejką. Atrakcje Bielsko-Biała i okolice to także na przykład Jezioro Międzybrodzkie. Jest ono zbiornikiem przeciwpowodziowym, ale służy mieszkańcom jako miejsce kąpieli, pływania na różnym sprzęcie wodnym oraz relaksu na piaszczystych i kamienistych plażach.

Cykliczne imprezy Bielsko-Biała

Bielsko-Biała jest ważnym ośrodkiem kulturalnym na Śląsku, w którym odbywa się wiele imprez cyklicznych i festiwali. Warto zwrócić uwagi na najpopularniejsze: Festyn Majowy, Lato z Kulturą, Bielska Zadymka Jazzowa, Muzyka na Zamku, Przegląd Teatralny Laureatów Złotych Masek, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej na Podbeskidziu Sacrum in Musica, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej, Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych Operacja Południe, Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych, Tydzień Kultury Beskidzkiej, Festiwal Filmowy Kino Niezależne Filmowa Góra, Biennale Malarstwa Bielska Jesień, Festiwal Kompozytorów Polskich, FotoArtFestival, Ogólnopolska Wystawa Instrumentów Lutniczych, Międzynarodowy Piknik Lotniczy, Czuli Barbarzyńcy i wiele innych. Jak widać każdy znajdzie interesujące wydarzenie w Bielsku-Białej dla siebie oraz swoich bliskich.

Najlepsze imprezy Bielsko-Biała - kluby

Jeżeli zaś zastanawiasz się dokąd możesz pójść na ciekawy koncert, imprezę z muzyką na żywo lub po prostu potańczyć, sprawdź aktualne wydarzenia w następujących klubach: Klub Klimat, Klub Pomarańcza, Rude Boy, Miasto, Metrum Jazz Club, Rock Galeria, Bliska. Najlepsza zabawa w Bielsku-Białej gwarantowana!

Wydarzenia Bielsko-Biała Bilety

Interesujące wydarzenia Bielsko-Biała oferuje wiele tutejszych instytucji, takich jak: Bielskie Centrum Kultury, Regionalny Ośrodek Kultury, Miejski Dom Kultury, Centro Italiano di Cultura (jeden z kilku instytutów kultury włoskiej w Polsce), wojskowy ośrodek kultury – Klub 18bbpd (znany jako Dom Żołnierza). Ponadto w mieście działają liczne muzea, teatry, kina i galerie. Ważnymi przedstawicielami kultury wysokiej są Bielska Orkiestra Kameralna oraz Orkiestra im. Telemanna.

Bilety na koncerty, spektakle, widowiska i inne wydarzenia Bielsko-Biała kupisz na naszej stronie. Warto także zapisać się do naszego newslettera, aby nie tracić czasu na przeglądanie wielu stron i nie przegapić nowości w twoim mieście. Mamy również opcję Fan Alert, dzięki której można być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami w danym obiekcie lub dotyczącymi twojego ulubionego artysty czy zespołu. Sprawdzaj na bieżąco imprezy w Bielsku-Białej w naszym serwisie.

Polcena miejsca w Bielsku-Białej

Bielskie Centrum Kultury, Cavatina Hall, Rudeboy Club, Hala Pod Dębowcem BBOSiR, Metrum Jazz Club, Open Air- tereny obok Hali Dębowiec, Stadion Miejski w Bielsku-Białej, Aula Szkoleniowo-Widowiskowa w Bielsku Białej, Galeria Bielska BWA, Klub Miasto, Kościół św. Józefa w Bielsku-Białej, Klub Klimat

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/