Wejherowskie Centrum Kultury - Filharmonia Kaszubska

Wejherowskie Centrum Kultury - Filharmonia Kaszubska

Filharmonia Kaszubska mieści się przy ul. Jana III Sobieskiego w Wejherowie i jest jednym z obiektów wchodzących w skład Wejherowskiego Centrum Kultury. Instytucja Wejherowskie Centrum Kultury – Filharmonia Kaszubska powstała 4 września 1990 roku z dotychczasowego Miejskiego Domu Kultury. W 2010 rozpoczęto budowę jej nowej siedziby. Długo wyczekiwane otwarcie Wejherowskiego Centrum Kultury nastąpiło w pierwszej połowie 2013 roku, przy udziale dyrektora WCK i prezydenta miasta.

Wejherowskie Centrum Kultury - Filharmonia Kaszubska – o obiekcie

Występem inaugurującym był koncert Waldemara Malickiego Filharmonia Dowcipu w komplecie. W miejscu, w którym została wzniesiona Filharmonia Kaszubska Wejherowo, mieściła się dawna siedziba Wejherowskiego Centrum Kultury.

 

Nowa, wielofunkcyjna i przestronna sala Filharmonii jest w stanie pomieścić do 400 osób jednocześnie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom Filharmonia Kaszubska w Wejherowie stała się miejscem organizacji licznych koncertów, spektakli teatralnych, widowisk oraz pokazów filmowych a niezwykle bogate zaplecze obiektu pozwala na stały rozwój oferty programowej, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Filharmonia Kaszubska koncerty – do cyklicznych wydarzeń organizowanych przez instytucję WCK zaliczają się m.in. Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu, Koncerty Kolęd, Muzyczne Lato w Wejherowie.

Wejherowskie Centrum Kultury - Filharmonia Kaszubska – koncerty

W Wejherowskim Centrum Kultury - Filharmonii Kaszubskiej odbywają się wydarzenia kulturalno-rozrywkowe – koncerty, spektakle, pokazy filmów, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Kto pojawił się na scenie Filharmonii do tej pory? Widownię przyciągnęły koncerty Natalii Przybysz, Grażyny Auguścik, Krystyny Stańko, Mieczysława Szcześniaka, Organka, Stacey Kent, Micromusic i Dawida Podsiadło.

 

Koncerty w Wejherowskim Centrum Kultury – Filharmonii Kaszubskiej skierowane są do publiczności o różnorodnych gustach muzycznych. Coś dla siebie odnaleźli m.in. fani elektroniki podczas ElectroDay2. Na scenie jako pierwszy pojawił się Soundwalker, a następnie Marek Manowski, Dieter Werner oraz wirtuoz improwizacji – Władysław Komendarek.

 

Wśród wydarzeń w Wejherowskim Centrum Kultury – Filharmonii Kaszubskiej znajdują się również niezwykłe przedstawienia teatralne. Jednym z nich jest spektakl Najsłodszy owoc Stefana Vogla, w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza. Niezwykła historia o zamianie ról, życia i partnerów, pełna zwrotów akcji i zabawnych perypetii bohaterów. Na scenie pojawiają się Edyta Herbuś/Anna Matysiak, Katarzyna Ankudowicz/Alicja Kwiatkowska, Krzysztof Wieszczek/Paweł Okraska, Marek Kaliszuk/Bartek Firlet. Choreografię do spektaklu przygotowała zwyciężczyni Tańca z gwiazdami – Jania Lesar.

Wejherowskie Centrum Kultury - Filharmonia Kaszubska – koncerty 2022

Już niebawem w Wejherowskim Centrum Kultury - Filharmonii Kaszubskiej koncerty 2022! Wielkie wydarzenie dla fanów zespołu Queen – symfoniczne aranżacje największych przebojów grupy muzycznej wszech czasów w wykonaniu niezwykłej orkiestry Alla Vienna. Publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w dwugodzinnym spektaklu, który obejmie najpiękniejsze kompozycje Queen. Na scenie pojawi się również znakomity solista, który wcieli się w rolę nieodżałowanego Freddiego Mercury’ego. Zespół Alla Vienna przedstawi swój najnowszy program, w którym znajduje się m.in. Under Pressure, One Vision i Barcelona, którą Freddie nagrał z Montserrat Caballe – śpiewaczką hiszpańską.

 

Często zadawane pytania dotyczące Wejherowskiego Centrum Kultury - Filharmonii Kaszubskiej

Gdzie znajduje się Wejherowskie Centrum Kultury - Filharmonia Kaszubska?

Wejherowskie Centrum Kultury - Filharmonia Kaszubska mieści się przy ul. Jana III Sobieskiego.

 

Jakie wydarzenia odbyły się w Wejherowskim Centrum Kultury - Filharmonii Kaszubskiej?

W Wejherowskim Centrum Kultury – Filharmonii Kaszubskiej odbywają się wydarzenia kulturalne, m.in. koncerty Natalii Przybysz, Krystyny Stańko, Mieczysława Szcześniaka, Organka, Micromusic i Dawida Podsiadło.

 

Kiedy powstało Wejherowskie Centrum Kultury - Filharmonia Kaszubska?

Wejherowskie Centrum Kultury – Filharmonia Kaszubska powstała 4 września 1990 roku.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC0 1.0

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Wejherowskie Centrum Kultury - Filharmonia Kaszubska
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Jana III Sobieskiego 255
84-200 Wejherowo

Wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/