Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim

Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim

Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim to jeden z najpopularniejszych w regionie obiektów kulturalno-rozrywkowych. Zlokalizowany jest przy ul. Teatralnej 9.

Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim – o obiekcie

Budynek Teatru wzniesiono w 1873 roku. Pierwsze przedstawienie odbyło się w 1886 roku. Teatr przetrwał do czasów I wojny światowej w niezmienionym stanie, został częściowo zniszczony i odbudowany w kolejnych latach.

 

Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczął działalność w 1946 roku, pierwotnie pod nazwą Teatru Miejskiego im. Józefa Korzeniowskiego. Dwa lata później, placówka stała się filią Państwowego Teatru Polskiego w Poznaniu, tracąc tym samym niezależność działań. Początkiem kształtowania się samodzielnej sceny gorzowskiej było wystawienie Balladyny Słowackiego w Państwowym Teatrze im. Juliusza Osterwy w 1960 roku.

 

Na rozwój sceny niewątpliwie miała wpływ dyrekcja Ireny Byrskiej i działalność jej męża Tadeusza. Z dala od ważnych centrów kulturalnych byli w stanie stworzyć teatr niezwykle ambitny. Równie ważna była dyrekcja polskiego reżysera teatralnego i scenarzysty, Andrzeja Rozhina. Obrany przez niego kierunek artystyczny diametralnie różnił się od gustów Ireny i Tadeusza Byrskich. Rozhin stawiał na młodych twórców, lubił prowokować na scenie, nierzadko angażując w przedstawienia widzów. W trakcie jego kierownictwa w roli reżysera debiutowała m.in. Agnieszka Holland.

Teatr im. Juliusza Osterwy – spektakle

Wydarzenia w teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim przyciągają publiczność spragnioną dobrej rozrywki. Odbywają się tu koncerty znanych gwiazd, spektakle teatralne z udziałem najpopularniejszych aktorów serialowych i teatralnych oraz imprezy kulturalne. Wśród nich warto wymienić koncerty Macieja Maleńczuka, Anity Lipnickiej, Grażyny Brodzińskiej wraz z zespołem Kosma Band, Sławka Uniatowskiego, koncert Wiedeński i wiele innych.

 

Spektakle w Gorzowie Wielkopolskim gwarantują niesamowite wrażenia. To nie tylko popularni, polscy aktorzy na scenie – to także niezwykłe historie, znakomita gra, świetne dialogi i przede wszystkim – doskonała zabawa. Bilety na wydarzenia tego typu sprzedają się błyskawicznie, a widzowie wychodzą z przedstawień w lepszych humorach. Spektakle Imię, Same plusy, Wiesz, że wiem, Telewizja kłamie, Serca na odwyku, The Strings - Sex, drugs & disco, Bożyszcze kobiet, Kolacja dla głupca, Prywatna klinika, Moralność Pani Dulskiej, Szalone nożyczki, Pozytywni, Bez znieczulenia i wiele innych z pewnością na długi czas zapadły w pamięć publiczności.

Teatr im. Juliusza Osterwy – spektakle 2022

Nowy Rok to zupełnie nowe emocje! Co niebawem wydarzy się w teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim? Spektakle 2022, a wśród nich – Pozytywni (w rolach głównych: Grażyna Wolszczak, Olga Bołądź/Hanna Konarowska, Janusz Chabior, Łukasz Simlat), Pomoc domowa (wystąpią Dominika Gwit, Piotr Pręgowski, Michał Mikołajczak/Krzysztof Ibisz, Joanna Kupińska, Agata Załęcka, Sebastian Stankiewicz/Michał Piróg), I love You, a teraz się zmień (z udziałem Katarzyny Żak, Elżbiety Romanowskiej, Rafała Królikowskiego i Roberta Rozmusa). Pamiętaj, że jedyną gwarancją możliwości uczestnictwa w wydarzeniu jest bilet do teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.

 

FAQ:

 

  • Gdzie znajduje się Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim?

Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim znajduje się przy ul. Teatralnej 9.

 

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim?

W Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych, m.in. koncert Wiedeński, Macieja Maleńczuka, Grażyny Brodzińskiej wraz z zespołem Kosma Band, Anity Lipnickiej, Sławka Uniatowskiego, jak również spektakle Same plusy, Telewizja kłamie, The Strings - Sex, drugs & disco, Kolacja dla głupca, Prywatna klinika, Moralność Pani Dulskiej, Pozytywni, Bez znieczulenia i inne.

 

  • Kiedy utworzony został Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim?

Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim utworzony został w 1946 roku.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Teatralna 9
66-400 Gorzów Wielkopolski

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/