Raciborskie Centrum Kultury

Raciborskie Centrum Kultury

Raciborskie Centrum Kultury to jeden z najważniejszych ośrodków działalności kulturalnej w mieście, zlokalizowany przy ul. Fryderyka Chopina, w budynku Deutsche Haus – dawnej sali taneczno-koncertowej. Odbywają się tu rozmaite zajęcia i funkcjonują zespoły artystyczne, działa tu także Uniwersytet Dziecięcy, Raciborskie Centrum Informacji oraz kino Przemko.

 

Raciborskie Centrum Kultury – o obiekcie

Raciborskie Centrum Kultury stworzone zostało w celu zaspokojenia potrzeb kulturalnych społeczności, propagowaniu określonych form spędzania wolnego czasu, wspieraniu tradycji, kultury lokalnej oraz dziedzictwa narodowego. Elementem działalności RCK jest wymiana kulturalna między krajami. Raciborskie Centrum Kultury nawiązuje do historii ziemi śląskiej oraz wartości kulturalnych Domu Polskiego „Strzecha”. Instytucja dysponuje czterema placówkami, którymi są Raciborski Dom Kultury, Dom Kultury „Strzecha”, świetlica środowiskowa oraz Raciborskie Centrum Informacji.

 

Ciekawostką jest, że w sali Raciborskiego Centrum Kultury 29 maja 1846 roku wystąpił na scenie Ferenc Liszt, węgierski pianista oraz kompozytor i pianista, wybitna postać epoki romantyzmu w muzyce.

 

Główna sala RCK nie została zniszczona w trakcie działań wojennych. Doskonała akustyka oraz wysokiej jakości sprzęt sceniczny umożliwiają organizację wydarzeń, takich jak sztuki teatralne i spektakle operowe.  sprawiają, że można w niej wystawiać sztuki teatralne i

 

W ramach Raciborskiego Centrum Kultury działają teatr Tetraedr, zespół pieśni i tańca „Strzecha”, grupy taneczne, instrumentalno-wokalne, plastyczne, a także klub fotograficzny oraz akademia literacka. Funkcjonuje tu Uniwersytet Dziecięcy, który prowadzi rozmaite zajęcia edukacyjno-warsztatowe. W Domu Kultury „Strzecha” od 1990 r. działa kino „Przemko” – jego repertuar określany jest jako niekomercyjny – Szkolna Akademia Filmowa oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Plus”.

 

Raciborskie Centrum Kultury – wydarzenia

Wydarzenia w Regionalnym Centrum Kultury przyciągają publiczność w każdym wieku. Wśród nich wyróżnić należy Powiatowy Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych, Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, Tydzień Kina Niemieckiego Niemieckie niuanse, Powiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Artystycznych, Konkurs Poezji Młodych Nadzieja oraz warsztaty folklorystyczne.

 

Koncerty w Raciborskim Centrum Kultury cieszą się dużą popularnością. Na scenie wystąpiło wiele znanych polskich i zagranicznych gwiazd – Andrzej Piaseczny, Kortez, 10 Tenorów,
Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni, Paweł Domagała czy Lao Che
. Odbywały się tu również koncerty Stanisławy Celińskiej, Universe, Edyty Geppert i wielu innych artystów.

 

Czym przyciąga publiczność Raciborskie Centrum Kultury? Spektakle teatralne to kolejna grupa wydarzeń, które zachęcają widzów do przybycia. Przedstawienia Kłamstwo, Wesoła Wdówka, Przekręt (nie)doskonały, Pół na pół, Wszystko o mężczyznach, czy Kiedy kota nie ma sprzedały się błyskawicznie!

Raciborskie Centrum Kultury – koncert 2022

A przed nami – zupełnie nowe wydarzenia w Raciborskim Centrum Kultury – koncerty 2022 zapowiadają się znakomicie! Kto pojawi się na scenie? Artur Rojek w trasie Bez końca – niezwykły głos byłego wokalisty Myslovitz usłyszeć będzie można już w grudniu 2021.

 

Koncerty w Raciborzu to doskonała okazja do zabawy i przeżycia niezapomnianych emocji. W Centrum Kultury odbędzie się koncert Queen symfonicznie – fani legendarnego zespołu już zacierają ręce. Chór i orkiestra Alla Vienna wykona najpopularniejsze utwory grupy muzycznej już w styczniu 2022 roku. Pamiętaj, że wejście na wydarzenie możliwe jest jedynie za okazaniem ważnego biletu. Raciborskie Centrum Kultury czeka na Ciebie!

 

FAQ:

Gdzie znajduje się Raciborskie Centrum Kultury?

Raciborskie Centrum Kultury znajduje się w Raciborzu, przy ulicy Fryderyka Chopina.

 

Jakie wydarzenia odbyły się w Raciborskim Centrum Kultury?

W Raciborskim Centrum Kultury odbyło się do tej pory wiele koncertów: 10 Tenorów, Andrzej Piaseczny, Paweł Domagała, Kortez, Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również spektakle: Wesoła Wdówka, Kłamstwo, Przekręt (nie)doskonały, Pół na pół i wiele innych.

 

Kiedy utworzone zostało Raciborskie Centrum Kultury?

Raciborskie Centrum Kultury utworzone zostało na początku XX wieku.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Raciborskie Centrum Kultury
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

ul. Fryderyka Chopina 21
47-400 Racibórz

Wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/