Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik

Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik

Działalność Nyskiego Domu Kultury zmierza w kierunku edukacji artystycznej, przygotowania do aktywnego uczestnictwa w kulturze, dostarczenia rozrywki, organizacji czasu wolnego, kształcenia pasji i zainteresowań. Instytucja sprzyja też rozwojowi ruchu amatorskiego. NDK udało się pozyskać z Unii Europejskiej środki na ciekawe wydarzenia, w których udział wzięło wielu odbiorców spoza naszego województwa oraz gości i turystów zagranicznych.

Po gruntownej modernizacji placówki Nyski Dom Kultury stał się mocno bijącym sercem miasta – miejscem spotkań, dyskusji, a nawet miejscem przełamywania barier i stereotypów. Niebanalne spektakle, spotkania z twórcami, koncerty, wystawy – w tym wszystkim mogą uczestniczyć osoby odwiedzające Nyski Dom Kultury. Bilety na wybrane wydarzenia są dostępne na stronie eBilet.pl.

Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik – wydarzenia

W różnorodnej ofercie kulturalnej Nyskiego Domu Kultury znalazły się spektakle teatralne i kabaretowe, recitale polskich artystów, koncerty, przedstawienia operowe i operetkowe. Duża scena, widownia na 500 miejsc, sale kameralne i garderoby, a także profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie pozwalają organizować najróżniejsze wydarzenia przyciągające mieszkańców miasta i okolic. Co ciekawe, w obiekcie funkcjonuje studio nagraniowe.

W Nyskim Domu Kultury koncerty zagrali Artur Rojek, Andrzej Piaseczny, Grażyna Łobaszewska i Eleni. Na scenie obiektu wystąpił także PZLPiT „Mazowsze”. Bilety na zorganizowane w Nyskim Domu Kultury koncerty można nabyć stacjonarnie lub przez internet, również na naszej stronie.

 

Do regularnie odbywających się w Nyskim Domu Kultury wydarzeń należy musical „Prysły Zmysły” z niezapomnianymi przebojami z Kabaretu Starszych Panów. Przedstawienie jest okazją, by usłyszeć pełne pogodnego humoru teksty Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Dużym zainteresowaniem cieszą się również wystawiane w Nyskim Domu Kultury spektakle „Między płotem a kowadłem” i „Rubinowe Gody”. W NDK występują też kabarety i stand-uperzy, m.in. Rafał Rutkowski, Mateusz Socha czy Igor Kwiatkowski. Bilety na tego typu wydarzenia często można zamówić online.

 

Dla uczniów szkół Nyski Dom Kultury organizuje audycje umuzykalniające i liczne programy edukacyjne. W instytucji odbywają się ponadto kongresy, wernisaże oraz inne prestiżowe wydarzenia. Sprawdź, co w najbliższym czasie wzbogaci ofertę kulturalną Nyskiego Domu Kultury. Bilety na wydarzenia można nabyć w placówce lub online!

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Nyski Dom Kultury?

Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik zlokalizowany jest w centrum Nysy. Otaczają go wspaniałe zabytki – Pałac Biskupi i gotycka katedra. Dokładny adres instytucji mieszczącej się w budynku powstałym na ruinach byłego Teatru to ul. Wałowa 7 Nysa.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Nyskim Domu Kultury?

Organizowane przez Nyski Dom Kultury wydarzenia to m.in. Noworoczna Gala Operetkowa, Koncert Wiedeński, Gala Sylwestrowa Johann Strauss Show i spektakl baletowy Dziadek do orzechów. W NDK odbywa się też Noc Poetów. Wystawiane w Nyskim Domu Kultury spektakle to m.in. najciekawsze propozycje w ramach Ogólnopolskich Spotkań Amatorskich Teatrów Dramatycznych, Publicystycznych, Teatrów Poezji i Kabaretów Proscenium.

  • Kiedy utworzony został Nyski Dom Kultury?

Przed II wojną światową, od 1852 roku, w Nysie działał miejski teatr dramatyczno-operowy. Zniszczony przez działania wojenne budynek został odbudowany, a obecnie użytkuje go Nyski Dom Kultury. Instytucja z czasem stała się kulturalnym sercem miasta, miejscem spotkań, dyskusji i rozwijania umiejętności.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Wałowa 7
48-300 Nysa

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/