Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara to instytut utworzony w roku 1977, pierwotnie funkcjonujący jako Teatr Muzyczny, a później Teatr Dramatyczny i Orkiestra Kameralna. Pod obecną nazwą działa od 2005 roku. Filharmonia to miejsce wielu wydarzeń kulturalnych, festiwali, koncertów i występów kabaretowych.

Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku – koncerty 

W Filharmonii Sinfonia Baltica bilety można zakupić na wiele wydarzeń kulturalnych. To tam da się uczestniczyć między innymi w koncertach funkcjonującej tam Orkiestry, od początku istnienia blisko związanej z odbywającym się co roku Festiwalem Pianistyki Polskiej w Słupsku. Orkiestra ta ma na koncie współpracę z takimi muzykami, jak Michał Urbaniak, Adam Makowicz, Zbigniew Preisner czy Henryk Miśkiewicz. Ze światowej sławy baletem z Petersburga wykonywała “Jezioro łabędzie” i “Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego. Była też nominowana do Grammy Award, nagrody amerykańskiego przemysłu fonograficznego. Dorobek fonograficzny Filharmonii to już dwadzieścia osiem płyt. W swoim repertuarze Sinfonia Baltica korzysta z wielu gatunków i stylistyk, grając np. hity muzyki rockowej, jazzowej i popowej w wersji symfonicznej. W latach 2018 — 2021 stanowisko dyrektora obejmował Ruben Silva, polski dyrygent pochodzenia boliwijskiego, cieszący się międzynarodową sławą. Od września 2021 funkcję tę pełni prof. Bogdan Kułakowski.

 

Istotne dla funkcjonowania i misji Filharmonii Sinfonia Baltica są koncerty familijne (przed pandemią comiesięczne) oraz wydarzenia edukacyjne dla dzieci. Instytucja współpracuje z Instytutem Muzyki i Tańca, w celu realizacji programów “Dyrygent Rezydent”, “Moniuszko 2019”, festiwalu “Wojciech Kilar przedstawia”. Współpraca z Urzędem Miasta zaowocowała koncertem na 100-lecie powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej i zaślubin Polski z Bałtykiem oraz innymi projektami Urzędu Miasta Słupska i Urzędu Marszałkowskiego województwa Pomorskiego.

 

Sinfonia Baltica to jednak nie tylko dzieła oratoryjne, opery, operetki i poważne dzieła symfoniczne największych światowych twórców. W budynku Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbywają się także występy twórców kabaretowych, takich jak Kabaret Nowaki, Kabaret Hrabi, Igor Kwiatkowski i innych, na które bardzo szybko wyprzedają się bilety. Swoją obecnością deski Filharmonii zaszczycili też Piotr Rubik, Raz Dwa Trzy, Janusz Stokłosa, Andrzej Piaseczny, Royal Lviv Ballet i inni. To także miejsce koncertów wigilijnych i karnawałowych czy cyklicznych festiwali, takich jak “Konfrontacje Sztuki Kobiecej”, “Schaefferiada” oraz Festiwal Kultury Wschodu “Mundus Orientalis”.
FAQ:

  • Gdzie znajduje się Filharmonia Sinfonia Baltica?
    Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara znajduje się na ulicy Jana Pawła II 3 w Słupsku.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Filharmonii Sinfonia Baltica?
    W Filharmonii Sinfonia Baltica wydarzenia kulturalne o wielkiej powadze przeplatają się z koncertami lekkimi. Można tu było zobaczyć i posłuchać takich oper i operetek, jak “Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego (2018), “Baron Cygański” Johanna Straussa (2019) czy “Halka” Stanisława Moniuszki (2019). Odbywały się tutaj koncerty wigilijne i karnawałowe, cykliczne festiwale “Konfrontacje Sztuki Kobiecej”, “Schaefferiada” oraz Festiwal Kultury Wschodu “Mundus Orientalis”, występowali między innymi: Piotr Rubik, Raz Dwa Trzy, Janusz Stokłosa, Andrzej Piaseczny, Royal Lviv Ballet, a także śmietanka polskiej sceny kabaretowej, w tym Hrabi, Nowaki czy Igor Kwiatkowski.

  • Kiedy utworzona została Filharmonia Sinfonia Baltica?
    Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara została utworzona w roku 1977.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

ul. Jana Pawła II 3
76-200 Słupsk

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/