Joanna Moro

Joanna Moro

Joanna Moro to aktorka teatralna i filmowa. Jest także prezenterką telewizyjną oraz piosenkarką. Urodziła się w Wilnie 13 grudnia 1984 roku. Jest córką litewskich Polaków. Uczyła się w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Wilnie. W tamtym czasie uczęszczała na szkolne koło teatralne, które było prowadzone przez Irenę Litwinowicz (działaczkę kulturalną na rzecz polskiej mniejszości na Litwie). Joanna Moro należała także do Polskiego Teatru w Wilnie. Od 2003 roku mieszka w stolicy Polski. W Warszawie studiowała na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. W 2007 roku została absolwentką i zakończyła edukację. Aktorka zna aż 5 języków: litewski, polski, rosyjski, włoski i angielski.

Kariera Joanny Moro

Joanna Moro odgrywała wiele mniejszych ról w serialach telewizyjnych. Jednak jej pierwszą znaną rolą jest postać Zofii Karnickiej-Walawskiej w serialu "Barwy szczęścia" emitowanym na kanale TVP 2. Do obsady tego serialu dołączyła w 2007 roku. Prawdziwą rozpoznawalność zyskała jednak dopiero w 2012 roku. Wystąpiła w serialu "Anna German. Tajemnica białego anioła". Zagrała w nim główną rolę Anny German.

 

Rok później wraz z Agnieszką Babicz i Olgą Szomańską nagrała album studyjny, który nosił tytuł "Piosenki Anny German". Artystka czuła się związana z postacią znanej aktorki i piosenkarki. Dlatego też, gdy w 2013 roku prowadziła w Opolu 50. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, wystąpiła z piosenką właśnie Anny German - "Człowieczy los". Jej występ był licznie oceniany przez krytyków.

 

W następnych latach odgrywała także inne role. Od 2014 do 2015 roku grała tytułową bohaterkę "Blondyny", czyli Sylwię Kubus. Rola ta jest drugą najlepiej ocenianą przez całą karierę Joanny Moro. W 2016 roku wzięła udział w programie rozrywkowym "Twoja twarz brzmi znajomo" (szósta edycja) emitowanym na Polsacie. Udało jej się wygrać ósmy odcinek. Otrzymała wtedy 10 tysięcy złotych nagrody, której nie zatrzymała dla siebie. całą kwotę przeznaczyła na pomoc jednej z podopiecznych fundacji "Zdążyć z pomocą".

Filmografia

Joanna Moro zagrała wiele ról pierwszoplanowych, drugoplanowych i epizodycznych. Zagrała w pojedynczych odcinkach takich seriali, jak:

 • "M jak miłość" (2006 rok, odcinek 408) jako kandydatka na współlokatorkę,
 • "Magda M." (2006 rok, odcinek 30) jako Basia Lubicka,
 • "Egzamin z życia" (2006 rok, odcinki: 43, 49, 53, 64 i 67) jako Zeta,
 • "Samo życie" jako klientka restauracji (2006 rok, odcinek 750), jako modelka (2008 rok, odcinek 1076),
 • "Mamuśki" (2007 rok, odcinek 7) jako Marysia,
 • "Hela w opałach" (2007 rok, odcinek 16) jako Magda, dziewczyna w barze,
 • "Na kocią łapę" (2008 rok, odcinek 1) jako przedszkolanka,
 • "Londyńczycy" (2008 rok, odcinek 12) jako Anna,
 • "Faceci do wzięła" (2008 rok, odcinek 67) jako sąsiadka,
 • "BrzydUla" (2008 rok, odcinki 47-48) jako Pati,
 • "Na dobre i na złe" jako córka Sabiny (2009 rok, odcinek 397), jako Kinga (2018 rok, odcinek 705),
 • "Wiadomości z drugiej ręki" (2011 rok, odcinek 8) jako Mariola, 
 • "Ojciec Mateusz" (2014 rok, odcinek 147).

Jej większe role to:

 • młoda Jadwiga w etiudzie szkolnej "Szara jesień" (2004),
 • Patrycja Wolska w "Klanie" (2006),
 • Sandra Rubińska w "Kopciuszku" (2006-2007),
 • Edyta Dudek w "Na Wspólnej" (2007, 2011),
 • Zofia Karnicka w "Barwach szczęścia" (2007-2019),
 • Agata w "Plebanii" (2008),
 • koleżanka z pubu w "Randce w ciemno" (2009),
 • studentka w "Mniejszym złu" (2009),
 • pielęgniarka Kamila w "Majce" (2010),
 • uczestniczka jogi w "Taljankce" (2014),
 • Sylwia Kubus w "Blondynce" (lata 2014-2015, odcinki od 27 do 52),
 • Edyta w "Raz, jeszcze raz" (2020),
 • Barbara Barska w "Pierwszej miłości" (od 2021).

Dyskografia

Choć Joanna Moro jest też piosenkarką, jej dyskografia nie jest bogata. Do tej pory wydała jeden album studyjny w 2013 roku pt. "Piosenki Anny German". Znalazło się na nim jedenaście utworów.

 

 

Zobacz też: Barbara Kurdej-Szatan, Borys Szyc, Olga Borys, Piotr Polk, Klaudia Halejcio, Anna Ilczuk, Zdzisław Wardejn, Piotr Nowak, Artur Barciś, Edyta Olszówka, Joanna Kuberska, Dominika Ostałowska, Katarzyna Herman, Marek Włodarczyk, Maciej Maciejewski, Katarzyna Kozyra, Krzysztof Hanke, Wojciech Błach, Stanisław Banasiuk, Julia Wyszyńska,

 

Joanna Moro - Często zadawane pytania

 • W najbliższym czasie Joanna Moro wystąpi w: Warszawie
 • Tak, Joanna Moro wzięła udział w pierwszej edycji tego programy w 2014 roku. Jej partnerem tanecznym był Rafał Maserak. Zajęli oni drugie miejsce.
 • Tak, w 2022 roku Joanna Moro rozpoczęła działalność także jako aktorka dubbingowa. Udzieliła głosu w filmie "Mecenas She-Hulk" (ang. "She-Hulk": Attorney at Law) jako She-Hulk.
 • Artystka zdobyła nagrodę Wiktor Publiczności 2013 w 2014 roku. Później była nominowana w kategorii aktorka do Telekamer "Tele Tygodnia" w 2014 oraz w 2015 roku, ale nie otrzymała żadnej z tych nagród. Była także nominowana do Wiktora Publiczności w 2014 roku, ale tej nagrody także nie udało jej się zdobyć.
 • Joanna Moro wystąpiła w reklamie telewizyjnej wafelków Knoppers. Można było ją zobaczyć w telewizji w 2010 roku.
 • Tak. Aktorka otrzymała propozycję zagrania w filmie zatytułowanym "Skorumpowani", ale odrzuciła rolę twierdząc, że ma inne zobowiązania zawodowe i nie podoła w tym czasie grze w kolejnej produkcji.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Joanna Moro
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Joanna Moro BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Warszawa
08.12
czwartek, 19:00
Teatr Capitol w Warszawie
sprawdzanie dostępności
od 129 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Warszawa
17.12
sprawdzanie dostępności
od 139 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Warszawa
29.12
czwartek, 19:00
Teatr Capitol w Warszawie
sprawdzanie dostępności
od 149 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Warszawa
21.01.2023
sprawdzanie dostępności
od 149 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Warszawa
24.02.2023
piątek, 19:00
Teatr Capitol w Warszawie
sprawdzanie dostępności
od 139 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/