Andrzej Krzywy

Andrzej Krzywy

Andrzej Krzywy to polski artysta, piosenkarz i autor tekstów, który znany jest głównie jako wokalista De Mono. Na rynku muzycznym pojawił się zaledwie w wieku 20 lat. Obecnie ma na swoim koncie kilkanaście albumów muzycznych, a pomimo tego nadal zachwyca swoją twórczością. Jego utwory takie jak "Statki na niebie", "Kochać inaczej" czy Znów jesteś ze mną" zna wiele osób bez względu na wiek. Andrzej Krzywy jest także prezenterem telewizyjnym i prowadzi teleturnieje.

Historia Andrzeja Krzywego

Andrzej Krzywy urodził się 5 marca 1964 roku w Warszawie. Tam też się wychowywał z trójką rodzeństwa. Jego dzieciństwo nie było jednak szczęśliwe, ponieważ kiedy miał zaledwie 9 lat, jego tata zmarł. Później rak płuc odebrał mu matkę. Artysta więc jako młody chłopak grywał na ulicy, a później także na weselach. Tak zaczął się jego kontakt z muzyką i pierwsze koncerty.

 

Andrzej Krzywy, mając 20 lat, dołączył do zespołu Daab, w którym najpierw grał na gitarze, a później był wokalistą. Tworzył wówczas reggae, a grupa w ciągu dwóch lat wydała aż dwa albumy studyjne. W 1987 roku artysta jednak opuścił Daab i został wokalistą De Mono, czyli zespołu, w którym gra do dziś. W międzyczasie wydał także swój solowy album studyjny zatytułowany "Premiera". Z racji długoletniej obecności na polskiej scenie muzycznej podejmował współprace z czołowymi artystami rodzimej sceny.

 

Andrzej Krzywy jest znany nie tylko z działalności muzycznej. Swoją karierę zawodową związał także z telewizją. Do tej pory prowadził teleturniej "Pomidor" oraz "Szafa gra", a także współprowadził program "Od Opola do Opola". Ponadto był kapitanem drużyn w "To było grane" oraz "Singa Dinga". Artysta nie stroni także od formatów rozrywkowych. W 2016 roku wystąpił jako uczestnik w "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami".

 

Więcej o historii Andrzeja Krzywego można przeczytać w książce "Na krzywy ryj". Jest to swojego rodzaju biografia w formie wywiadu rzeki, który z artystą przeprowadził Kuba Frołow.  

Andrzej Krzywy - dorobek muzyczny

Andrzej Krzywy ma na swoim koncie kilkanaście albumów muzycznych. Pierwsze z nich powstały w ramach zespołu Daab i były to: "Daab" (1986) i "Ludzkie uczucia" (1987). Kolejne natomiast artysta wydawał razem z De Mono. Krążki nosiły tytuł: Kochać inaczej (1989), Oh Yeah! (1990), "Stop" (1992), "Abrasax" (1994), "Paparazzi" (1997), "Play" (1999), "De Luxe" (2001), "Siedem dni" (2006), "No Stress" (2010), "Spiekota" (2012), "Symfonicznie" (2014), "XXX" (2017), "Reset" (2019) i "Osiecky" (2021). Warto także wiedzieć, że Andrzej Krzywy ma na swoim koncie solową pytę z 1996 roku o nazwie "Premiera".

 

Najnowsza płyta Andrzeja Krzywego, którą wydał razem z zespołem De Mono, pochodzi z 2021 roku i nosi tytuł "Osiecky". Na krążku znalazło się 15 utworów. Są to:

 • "Osiecky";
 • "Nim Wstanie Dzień";
 • "My Mamy Kota";
 • "Uciekaj Moje Serce";
 • "Polska Madonna";
 • "Piosenka O Okularnikach";
 • "Deszcze Niespokojne";
 • "Cyganek";
 • "Jeszcze Zima";
 • "Kokaina";
 • "Chodzi O To, Żeby Nie Być Idiotą";
 • "Kołysanka Dla Okruszka";
 • "Ballada Wagonowa";
 • "Piosenka Przeciwko Zasypianiu";
 • "Co Każdy Chłopiec Wiedzieć Powienien".

Występy i koncerty Andrzeja Krzywego

Andrzej Krzywy wraz z De Mono nadal koncertują. Grupa daje zarówno solowe występy, jak i jest zapraszana na festiwale muzyczne. Do tej pory mogliśmy zobaczyć ją na m.in. Sopot Festival 2021, Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Festiwal 2020. Gwiazdy w Opolu czy Festiwal Życia w Kokotku w województwie śląskim.

 

Dla fanów kultowego zespołu De Mono mamy świetną informację, ponieważ grupa wraz z Andrzejem Krzywym zapowiedziała swój udział na Międzynarodowym Koncercie Pokoju, który odbędzie się 1 września 2022 roku w Kielcach. Bilety na to wydarzenie wciąż są jeszcze dostępne.

Z kim współpracuje Andrzej Krzywy?

Andrzej Krzywy podczas swojej długoletniej kariery na polskiej scenie muzycznej współpracował z wieloma artystami. Byli to m.in.:

 • Kasia Wilk i Pectus - Andrzej Krzywy nagrał z nimi singiel "Jeden moment olimpijski", który był poświęcony reprezentacji Polski wybierającej się na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver;
 • Anna Dymna i Justyna Steczkowska - Andrzej Krzywy nagrał z nimi singiel "Anioły niebios wstrzymajcie czas", który był charytatywnym utworem;
 • Nocny Stróż - artyści nagrali wspólnie utwór "Razem uda się";
 • Liber - artyści nagrali wspólnie utwór "12 rund";
 • Raggattack - artyści nagrali wspólnie utwór "Oj Maluśki maluśki".

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Andrzej Krzywy: Jacek Królik, Jan Borysewicz, Joanna Lazer, Michał Dąbrówka,

 

Andrzej Krzywy - Często zadawane pytania

 • Andrzej Krzywy urodził się 5 marca 1964 roku, a więc w 2022 roku skończył 58. lata.
 • Andrzej Krzywy urodził się i wychował w Warszawie.
 • Andrzej Krzywy ma 164 cm wzrostu.
 • Najnowsza płyta Andrzeja Krzywego wydana we współpracy z zespołem De Mono nosi tytuł "Osiecky" i powstała w 2021 roku.
 • Andrzej Krzywy podczas swojej długoletniej kariery na polskiej scenie muzycznej współpracował z wieloma artystami. Byli to m.in.: Kasia Wilk, Pectus, Anna Dymna, Justyna Steczkowska, Nocny Stróż, Liber oraz Raggattack.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Andrzej Krzywy
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/