50 Cent

50 Cent

Curtis James Jackson III, znany również jako 50 Cent to artysta, którego z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego utwory odznaczyły się na światowej scenie muzycznej, a sam 50 Cent w szybkim tempie zyskał miano gwiazdy muzyki hip-hop. Jego determinacja pozwoliła mu na osiągnięcie ogromnego sukcesu finansowego - 50 Cent mianowicie, już od wieku lat figuruje na szczytach list najbogatszych raperów świata. Oprócz kariery muzycznej raper ten jest także aktorem, odgrywającym role w wielu znanych i cenionych filmach, a także przedsiębiorcą. Jego motto brzmi "Get Rich or Die Tryin’". Dzisiaj przyjrzymy się bliżej zarówno samej osobie 50 Cent, jak i jego muzyce.

50 Cent - w jaki sposób osiągnął popularność?

50 Cent zdobył popularność na skalę międzynarodową, jednak początki jego kariery nie były łatwe. Rozpoznawalność zagwarantowało mu wydanie debiutanckiej płyty "Get Rich or Die Tryin’", a także "The Massacre", skomponowanej dwa lata później. Już w 2005 roku odniósł sukces na scenie filmowej, wstępując w filmie, zatytułowanym tak, jak jego pierwszy album. To właśnie ten przełomowy moment sprawił, że 50 Centem zaczęło interesować się coraz więcej słuchaczy muzyki hip-hop z całego świata. Wtedy również Curtis James Jackson III zaczął otrzymywać liczne propozycje ze świata aktorstwa. Raper pomyślał wówczas, iż połączenie kariery muzycznej z graniem w filmach, może przynieść mu podwójny sukces. Tak też się stało. 50 Cent zaczął zdobywać coraz większą popularność w szybkim tempie, o czym świadczą między innymi licznie podejmowane współpracę z raperami światowej sławy. W późniejszym okresie swojego życia artysta, zmotywowany chęcią zarabiania jeszcze większej ilości pieniędzy, zdecydował się na zostanie przedsiębiorcą. Stał się współzałożycielem kilku firm, a także stworzył produkty, które podbiły rynek. Te wszystkie czynniki złożyły się na jego sukces.

50 Cent - dyskografia

Oto albumy, które artysta 50 Cent wydał dotychczas:

 • "Get Rich or Die Tryin'"
 • "The New Breed"
 • "21 Questions"
 • "The Massacre"
 • "Bulletproof: The Mixtape"
 • "Curtis"
 • "Before I Self Destruct"
 • "Animal Ambition: An Untamed Desire to Win"
 • "Power of the Dollar"

50 Cent - koncerty i publiczne wystąpienia

50 Cent to jeden z najintensywniej udzielających się publicznie raperów. Świadczą o tym nie tylko jego liczne albumy i utwory, ale również dziesiątki wystąpień publicznych, które przyciągnęły miliony fanów z całego świata. Występował na scenie niemal we wszystkich krajach Europy, Ameryki Północnej, a także niektórych państwach Afryki czy Ameryki Południowej. Warto również wspomnieć, że również na przyszłe miesiące zapowiedziane są liczne koncerty, włączając w to te, odbywające się w Polsce. Tylko we wrześniu i październiku odbędzie się kilkanaście tego rodzaju wydarzeń. Słuchacze będą mieli okazję ujrzeć swojego idola i usłyszeć jego utwory na żywo, między innymi na koncercie w Krakowie. 

Z jakimi artystami podejmował współpracę 50 Cent? 

50 Cent jest raperem znanym również wśród innych muzyków, tworzących utwory tego gatunku. Zawdzięcza to mianowicie licznym współpracom, z artystami takimi, jak:

50 Cent - Często zadawane pytania

 • 50 Cent to pseudonim zapożyczony od słynnego przestępcy Kelvina Martina, z którym Curtis utrzymywał kontakt podczas pobytu w zakładzie karnym. To właśnie on zainspirował rapera do zapoczątkowania swojej kariery nie tylko na scenie muzycznej, ale również biznesowej.
 • 50 Cent to osoba, która odznaczyła się nie tylko na scenie muzycznej oraz aktorskiej, ale również biznesowej. To amerykański przedsiębiorca, który podjął się takich projektów, jak na przykład założenie wytwórni G-Note Records, mającej na celu promowanie oraz popularyzację utworów muzyków z gatunków pop, dance oraz R&B.
 • W roku 2011 50 50 Cent zaprezentował swój pierwszy napój o nazwie Street King, która nieodłącznie wiązała się z jego głównym motywem. Raper miał na celu wspomóc finansowo ubogich mieszkańców Afryki, którym własny stan majątkowy nie pozwala na godne warunki życia.
 • Swoją przygodę z trenowaniem boksu raper 50 50 Cent zaczął już w wieku jedenastu lat. Trzy lata później, trening stał się jego pasją, a na siłownię udawał się wówczas, gdy jak to sam określił w jednym z wywiadów "nie miał co robić w szkole".
 • Do słynnych cytatów artysty należą między innymi takie sentencje, jak "Musisz myśleć o jutrze nawet, jeśli może ono nigdy nie nadejść." czy "To, że człowiek zmienia otoczenie, nie znaczy, że sam się zmieni.”
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

50 Cent
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/